AÖL (Açık Lise) Sınav Giriş Yerleri

AÖL Açıköğretim Lise sınavı ne zaman yapılacak? AÖL sınav giriş yerleri belli oldu mu? Sorusu şu an liseli öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği sorulardan birisi oluyor.

AÇIKLANMIŞTIR.

An itibari ile https://aolweb.meb.gov.tr/ogrenci_giris.aspx adresnden giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

Sınava gireceğim yeri nasıl tespit edebilirim?

Sisteme öğrenci numarası ve şifresi ile girilerek çalışma takviminde belirtilen sürelerde sınav giriş yeri seçilir. Her sınav öncesi öğrenci sınav giriş yerini değiştirebilir. Özellikle taşınma, askerlik, terhis vb. nedenlerle adresin değiştiği durumlarda sınav merkezinin değiştirilmesi gerekmektedir. Sınav merkezini değiştirmeyen öğrenci bir önceki seçtiği sınav merkezinde sınava girmeye devam eder.

Sınav günü yanıma hangi belgeleri almalıyım?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır. Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

3. DÖNEM SINAVLARI Başlama
20 Temmuz 2024 Cumartesi